Wygrana w ogólnopolskim konkursie WINIARY "Żyj smacznie i zdrowo"


Sukces klasy IIIa Gimnazjum !!! Program „Żyj smacznie i zdrowo” jest akcją edukacyjną marki WINIARY prowadzoną we współpracy z Federacją Polskich Banków Żywności. Misją programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo” jest nauka młodzieży zasad prawidłowego i zdrowego odżywiania oraz zachęcenie do wspólnego spożywania posiłków i podejmowania pierwszych samodzielnych prób gotowania. W ramach projektu promuje się wśród gimnazjalistów postawę proekologiczną, a także ideę niemarnowania żywności.
Jak to się zaczęło.
Aby przystąpić do programu, należało wypełnić kilka formalności. Najpierw nauczyciel (w tym przypadku Pani Małgorzata Jeznach) zgłaszał swoją klasę wypełniając formularz na stronie internetowej organizatora. W dalszej kolejności wychowawca otrzymywał zestaw edukacyjny potrzebny do przeprowadzenia zajęć. Pakiet ten zawierał plansze i plakaty, książeczki z przepisami kulinarnymi dla każdego ucznia, 9 scenariuszy lekcji oraz płytę z filmem edukacyjnym. Nauczyciel zobowiązany był przeprowadzić w swojej klasie lekcje w oparciu o otrzymane materiały. Później należało wykonać pracę konkursową w wybranej kategorii: plakat, film bądź wydarzenia społeczne i przesłać do siedziby organizatora.
Klasa IIIaG przystąpiła do konkursu w kategorii "plakat", a autorem zwycięskiej pracy jest uczennica Aleksandra Popiołek. Dzięki wygranej, 3 czerwca 2013r. gościć będziemy w naszej szkole przedstawicieli marki WINIARY. Tego dnia odbędzie się wręczenie nagród, gdzie każdy uczeń zwycięskiej klasy otrzyma zestaw kulinarny w postaci tostera i gadżetów. Jednak z wygranej cieszyć się będą mogli uczniowie wszystkich klas gimnazjum, gdyż dla nich zostaną poprowadzone przez specjalistę warsztaty dietetyczne połączone z quizem dietetycznym. Ale to jeszcze nie wszystko. Odbędą się również warsztaty taneczne, które poprowadzi uczestnik znanego programu "You Can Dance" !!!
Bardzo cieszymy się z wygranej i zachęcamy wszystkich gimnazjalistów do udziału w programie w przyszłym roku szkolnym. Należy wspomnieć, że to już drugi sukces naszej szkoły w tym konkursie. W zeszłym roku klasa Ib (obecna IIb) wygrała w ten sposób tablicę multimedialną dla szkoły.
Nasza młodzież to potrafi :-)


Wydarzenia

marzec 2019
pon.wt.śr.czw.pt.sob.nie.
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031